TopTenList||تاپ تن لیست

10 شهر گرم جهان

شهرهای بسیاری در دنیا وجود دارند که دارای فصول گرم هستند. با تواجه به شرایط جغرافیایی و مکان قرارگیری این شهر نسبت به خط استوا و چندین شرط دیگر مدت فصول گرم در این شهرهای مختلف متفاوت است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با گرم ترین شهرهای جهان آشنا کنیم.

شهر کویت


این شهر که پایتخت کشور کویت است به عنوان گرم ترین شهر جهان شناخته شده است. میانگین دما در این شهر در طول سال در حدود 49.6 درجه سانتی گراد است که این درجه حرارت این شهر را در صدر لیست گرمترین شهرهای جهان قرار می دهد. بهترین زمان برای بازدید از این شهر اوایل بهار ، اواخر پاییز و در زمستان است که درجه حرارت بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد است.

اهواز


مرکز استان خوزستان در کشورمان ایران دومین شهر گرم در جهان است. این شهر به صورت معمول در طول سال دارای درجه حرارتی در حدود 49.8 درجه سانتی گراد است. در تابستان سال 2000 میلادی دمای این شهر به صورت میانگین به 48.1 درجه سانتی گراد رسید که این میزان گرمترین معدل حرارت برای طول تابستان در این شهر بوده است.

جیزان


این شهر که در ساحل کشور عربستان سعودی با دریای سرخ در جنوب غربی این کشور قرار دارد سومین شهر در این لیست است. این شهر که دارای جمعیتی کمتر از 2 میلیون نفر است یکی از قطبهای اصلی کشاورزی کشور عربستان نیز به حساب می آید. در طول فصل بهار تا اواخر بهار میانگین دمای هوای این شهر بین 30 تا 40 درجه سانتی گراد است.

بانکوک


پایتخت کشور تایلند در جنوب شرق آسیا یکی دیگر از شهرهای بسیار گرم در جهان است. بعضی از کارشناسان معتقد هستند که آلودگی هوا نیز در افزایش دما در این شهر نقش مهمی دارد.در اکثر زمانهای سال معدل درجه حرارت شهر در حدود 40 درجه سانتی گراد است و در طول زمستان که خشک ترین فصل سال در آن ناحیه محسوب می شود معدل دما در حدود 30 درجه سانتی گراد است و بیشترین توریست نیز در همین مدت به این کشور سفر می کنند.

عزیزیه


این شهر بندری که در شمال غربی کشور لیبی در شمال آفریقا قرار دارد . این شهر در سال 1922 میلادی شاهد یک رکورد در زمینه دمای هوا تا آن زمان بود . دمایی در حدود 57.8 درجه سانتی گراد در این شهر ثبت شد که برای سالهای زیادی به عنوان بالاترین دمای اندازه گیری شده در روی زمین شناخته می شد.

ایلیزی


این شهر که در جنوب شرق الجزایر قرار دارد، در آگوست سال 2011 شاهد ثبت دمای 51 درجه سانتی گراد بالای صفر بود که به نوعی یک رکورد محسوب می شد. در طول تابستان درجه حرارت میانگین این شهر در حدود 40 درجه سانتی گراد و در عین حال خشک ترین فصل سال نیز در این منطقه اواسط تابستان است.

مکه


شهر مقدس مکه که در کشور عربستان سعودی قرار دارد یکی دیگر از گرم ترین شهرهای جهان است. این شهر که محل قرارگیری خانه کعبه ، مقدس ترین مکان برای مسلمانان است در طول سال معمولا درجه حرارت میانگینی در حدود 37 درجه سانتی گراد را تجربه می کند. در اواسط تابستان دمای هوا در این شهر به 43 درجه سانتی گراد نیز می رسد.

مراکش


شهر مراکش که در بخش مرکزی کشور مراکش قرار دارد یکی دیگر از شهر گرم جهان است. این شهر در طی فصل زمستان شاهد سردترین ماههای خود است و همچنین در طول فصل تابستان شاهد افزایش درجه حرارت به حدود 38 درجه سانتی گراد است.

لاس وگاس


این شهر در مرکز صحرای نوادا در غرب آمریکا قرار دارد و بسیاری از ساکنین آن سعی می کنند تا در طول تابستان به شهرهای دیگر بروند. این شهر در طول تابستان و خصوصا در میانه های آن دمایی در حدود 35 درجه سانتی گراد را تجربه می کند.

دالول


این شهر که در کشور آفریقایی اتیوپی قرار دارد به طور معمول و در طول سال دمایی در حدود 34.4 درجه سانتی گراد را تجربه می کند. این کشور با این که به خط استوا نزدیک است اما دارای مناطق کوهستانی فراوانی است. بالاترین درجه حرارت که در این شهر ثبت شده است در حدود 48.9 درجه سانتی گراد بوده است.

9 بازدید
دسته بندی : لیست 10 برتر
این مطلب را به اشتراک بگذارید
برچسب ها :